Стягнення аліментів з іноземця

Дуже багато людей іммігрують за кордон з України і не тільки працюють, а й укладають шлюби з іноземцями, стають громадянами іншої країни. Але буває, що чоловік і жінка розходяться, але залишаються спільні діти і тоді виникає питання, як отримувати аліменти з іноземця.

Сервіс юридичних послуг Belden готовий надати повноцінну інформацію щодо того, як здійснюється стягнення аліментів з іноземного громадянина, що необхідно для цього зробити і які документи потрібні. Адвокат по аліментах з іноземця допоможе заповнити заяву в суд. При цьому стягнення аліментів з громадянина іншої країни не завжди вимагає звернення до суду за кордоном.

Заяву до суду на іноземного відповідача, який постійно проживає за межами країни, може здійснюватися в Україні в тому випадку, якщо законодавство тієї країни не забороняє розгляд справи за місцем знаходження позивача і ця країна приєднана до Конвенції.

Після того, як було судом України прийнято рішення про сплату аліментів, він направляє відповідачу повідомлення із судовим дорученням до компетентних органів іноземної держави про вручення повідомлення його відповідачу. Після того, як рішення буде винесено, його копія направляється до органів іноземної держави.

Якщо країна не є учасником Конвенції, то щоб отримати аліменти з іноземного громадянина, позивачу необхідно буде звернутися до відповідних органів тієї країни.

Як здійснюється стягнення заборгованості по аліментах з іноземця.

Стягнення з боржника здійснюється за кордоном відповідно до Конвенції. Якщо суд був в Україні, і було прийнято рішення про стягнення, то всі заяви здійснюються через Мін’юст України. Для цього буде потрібно звернутися в головні територіальні управління за місцем знаходження позивача і надати пакет документів, що підтверджують мету звернення.

Документи, які надаються для стягнення, оформляються українською мовою і переводяться на мову тієї країни, в якій проживає відповідач, завірений апостилем. Сервіс юридичних послуг Белден допоможе вам зібрати повний пакет документів і підготувати його для надання у відповідні органи.

Слід враховувати і те, що стягнення не має певний термін давності і не застосовується, так як аліменти від іноземця нараховуються за весь минулий період, незалежно від термінів розшуку. Терміни стягнення будуть залежати від рівня доходів боржника, а також його платоспроможності.

Крім цього, процедура нарахування та стягнення може бути ускладнена ще й іншими факторами:

  • Спорідненість дитини і відповідача офіційно не має підтвердження (коли один з батьків не вписаний в свідоцтво про народження).
  • Громадянин перебував іншій країні відразу після розлучення.

Крім громадянина іншої країни, дуже часто проблеми виникають з громадянами України, які після розлучення їдуть на ПМЖ. В такому випадку стягнення аліментів за рішенням суду з іноземця буде здійснюватися з урахуванням і тієї країни, в якій він знаходиться.

Юрист по аліментах з іноземця сервісу юридичних послуг Belden допоможе вам розібратися у всіх законодавчих нормах і швидко вирішити питання зі стягненням. Ви зможете замовити послуги в нас, попередньо зателефонувавши за вказаними номерами або при зустрічі. Ціна залежить від особливостей справи, тому ми зможемо вам сказати лише, коли побачимо документи і будемо розуміти, що може запропонувати вам сервіс юридичних послуг Белден.