Стягнення аліментів

Сімейне право передбачає норму, в якій говориться, що утримувати дитину до повноліття – обов’язок обох батьків. Згідно Закону України «Про охорону дитинства» гарантується право на належний і повноцінний рівень життя, який повинні забезпечити батьки. За нормами сімейного законодавства батьки мають рівні обов’язки і права по відношенню до дитини і повинні забезпечити нормальне виховання і розвиток дитини.

За несплату аліментів за законодавством, якщо батькам не вдалося прийти усним шляхом домовленості, то передбачається стягнення аліментів. Для цього рекомендується звернутися до фахівців, які допоможуть вам оформити всі документи, підготувати подачу заяви до суду і стягнути аліменти з відповідача.

Дуже часто буває, що відповідач всіляко намагається ухилитися від сплати, тому доводиться після суду звертатися в виконавчі служби, щоб стягнути аліменти в примусовому порядку, де передбачається відповідальність відповідача за несплату аліментів.

Сервіс юридичних послуг Belden пропонує замовити послуги:

  • Розірвання шлюбу та стягнення аліментів.
  • Подача в суд на аліменти.
  • Стягнення аліментів на повнолітнього дитини.
  • Стягнення аліментів після 18 років.

Наші фахівці допоможуть якісно підготувати документи і зроблять свою роботу якісно і в строк. Адвокат по аліментах від сервісу юридичних послуг Белден – це найкращий помічник, який здійснить стягнення аліментів з непрацюючого або стягнення аліментів за минулий період, які вважаються найбільш складними справами, так як необхідно достатня доказова база.

Стягнення аліментів через суд за певний період, потребує доведення, що аліменти не були виплачені. Порядок стягнення визначає можливість встановити за спеціальним листом стягнення аліментів за 3 роки. Якщо в цей період був розшук аліментщика або він знаходиться за межами країни, то давність у три роки не враховується

Способи стягнення аліментів, які пропонує сервіс юридичних послуг Belden.

Юрист по аліментах досить добре знає всі тонкощі і особливості. Тому прекрасно розуміє, що в кожній ситуації буде по-різному проходити суд і виноситися рішення. Стягнення аліментів на неповнолітніх дітей набагато простіше, ніж на дітей після 18 років. Стягнення аліментів з інваліда – потрібен доказ, що інвалід має хороший заробіток і здатний забезпечувати і себе і дитини.

Сервіс юридичних послуг Belden допоможе вам повністю розрахувати всі можливі варіанти і підібрати найоптимальніший, з яким можна звертатися до суду і виграти справу. Адвокат по стягненню аліментів через суд проконсультує з усіх питань і допоможе подати заяву в суд навіть в тому випадку, якщо боржник не працює і не працював на момент виникнення заборгованості по аліментах.

Найпростішим справою вважаються аліменти за судовим наказом, коли сума встановлюється в твердій валюті від мінімального прожиткового мінімуму. Але і це не застрахує позивача на стягнення аліментів за минулий період при несплаті їх відповідачем.

Наш сервіс юридичних послуг Белден надати кваліфіковану консультацію з усіх питань, допоможе підібрати оптимальний варіант нарахування з максимальною користю для позивача. Ціна на послуги буде залежати від багатьох факторів, які прораховуються в залежності від складності справи. Телефонуйте, щоб дізнатися всі подробиці і замовити послуги у кваліфікованих фахівців.

Мінімальний розмір аліментів

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Прожитковий мінімум в 2020 році:

для дітей до 6 років: з 1 січня 2020 року – 1779 грн.

для дітей від 6 до 18 років: з 1 січня 2020 року – 2218 грн.

Спрощений порядок стягнення через суд аліментів

На даний момент Сімейним кодексом України передбачено спрощений порядок стягнення аліментів в судовому порядку. Для цього необхідно звернутися в суд із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів.

Той з батьків, з ким проживає дитина, має законне право звернутися в суд із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів в наступному розмірі:

на одну дитину – 1/4;

на двох дітей – 1/3;

на трьох і більше дітей – 1/2 заробітку (доходу) платника аліментів. 

Кримінальна відповідальність за несплату аліментів

Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів, передбачена ст. 164 Кримінального кодексу України.

Під злісним ухиленням від сплати аліментів на дитину слід розуміти будь-які дії боржника, спрямовані на невиконання рішення суду, які привели до утворення заборгованості по сплаті таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.

Злісним неплатникам аліментів слід звернути увагу на слово сукупно. Воно означає, що дрібні періодичні платежі, що здійснюються з метою створення видимості сплати аліментів, не матимуть значення, якщо заборгованість по сплаті аліментів на дитину сукупно перевищуватиме суму виплат за три місяці і буде встановлено, що така заборгованість утворилася внаслідок умисного невиконання рішення суду по стягненню аліментів.

Таким чином, кримінальна відповідальність за цією статтею Кримінального кодексу України настає лише в разі умисного, злісного невиконання рішення суду про стягнення аліментів на дитину, а також злісного (умисного) ухилення батьків від утримання своєї неповнолітньої дитини, що знаходиться на його утриманні.

Насправді кримінальна відповідальність за несплату аліментів настає вкрай рідко, оскільки платник аліментів завжди може мотивувати свою поведінку наявністю у нього матеріальних труднощів, поганим станом власного здоров’я або ж обгрунтованою неможливістю виділення коштів на сплату аліментів і т.д. Іншими словами, знайти спосіб та запевнити, що якби мав гроші, то платив би. Відповідно, довести свідоме ухилення від сплати аліментів досить складно.