Поділ майна подружжя через суд

Згідно ст. 60 СКУ майно, яке було нажито подружжям, вважається спільно нажитим і належить обом порівну незалежно від різних поважних причин і заробітку. Поділ майна через суд буде здійснюватися за законодавством порівну, навіть якщо в період шлюбу один з подружжя вчився, займався домашнім господарством або мав менше заробіток, ніж інший чоловік.

У судовій практиці існує два варіанти розподілу нажитого майна:

  • Добровільний, коли чоловік і жінка без звернення до суду домовляються про розподіл спільного майна. Домовленість може бути висловлена усно або у вигляді договору, завіреного у нотаріуса.
  • Поділ майна через суд. Виникає в разі, коли подружжя не можуть домовитися. Подається заява від подружжя до суду по розподілу майна.

Розподіл майна в судовому порядку має на увазі звернення до суду з однією метою – вирішити спірні питання відповідно до законодавства. Щоб подати в суд на поділ майна, необхідно заповнити заяву та надати документи, що підтверджують особу подружжя, судове рішення або свідоцтво про розірвання шлюбу, а також документи на спільно нажите майно, яке і стало причиною суперечки. Більш детально можна дізнатися на нашому сайті сервіс юридичних послуг Белден або по телефону.

Дуже часто, має місце практика розлучення через суд з поділом майна. У цьому варіанті необхідно підготувати заздалегідь всі необхідні документи не тільки по розлученню, а й по майну і пред’явити це в суді. Поділ спільного майна подружжя в суді в такому випадку розглядається паралельно з розірванням шлюбу і виноситися рішення суду.

Що робити, якщо необхідний розподіл майна в суді з іноземцем.

Найскладнішим варіантом є поділ майна через суд, якщо один з подружжя іноземець, в такому випадку враховується на території якої країни перебувати майно і тоді вже приймається рішення. Найкраще в цьому допоможе адвокат, розподіл майна через суд досить складний процес, де необхідно буде зібрати документи і надати суду.

Позов про поділ майна через суд рухомого майна, подається за місцем проживання або реєстрації відповідача. В даному випадку це буде чоловік або дружина. Якщо розподіл нерухомого майна, в такому випадку позов буде подаватися за місцем знаходження даного майна.

Сервіс юридичних послуг Belden пропонує оформити розлучення через суд, розподіл майна та інші послуги, що стосуються юридичної допомоги подружжю. У нашій компанії ви зможете отримати безкоштовну консультацію з усіх питань, юрист допоможе оформити необхідні документи і подати заяву.

Сервіс юридичних послуг Белден має в штаті фахівців, які досконально знають сімейне право, тому допоможуть вам вирішити будь-які проблеми. Але слід пам’ятати, що не все майно може підлягати розподілу, тому відповідно до СКУ є індивідуальна власність чоловіка:

  • Майно, яке було отримано до шлюбу.
  • Майно, яке було під час шлюбі, але за договором дарчим або спадщини.
  • Майно, яке було куплено під час шлюбу, але за кошти, зароблені особисто одним з подружжя. У такому випадку потрібно документальне підтвердження. Житло або земля, яка була визначена в шлюбі за допомогою приватизації.

Звертаючись в сервіс юридичних послуг Belden, за вами закріплюється адвокат, який буде вести справу, дізнаватися всі подробиці і пропонувати оптимальне рішення при зверненні до суду. У нашій компанії найоптимальніша ціна на будь-які юридичні послуги, замовити які ви зможете по телефону або приїхавши до нас в офіс.